Atrakcje regionu

Żywiec

Miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, położone w Kotlinie Żywieckiej, u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim, na wysokości 345–350 m n.p.m.

• Browar w Żywcu
• Jezioro Żywieckie

Browar w Żywcu

 

Początki piwowarstwa w Żywcu sięgają 1537 r. , kiedy to właściciele miasta nadali mu prawo wyrobu i wyszynku trunków. Obecny browar założony został w 1856 r. na miejscu dawnej gorzelni. Na współczesny kształt browaru składa się zarówno zabytkowa XIX wieczna zabudowa, jak i powstałe w ostatnich latach budynki o bardzo nowoczesnej formir. Starsza część zakładu usytuowana jest po zachodniej stronie drogi, znajdują się tu główne budynki produkcyjne, administracyjne, gospodarcze oraz mieszkalne. Obecnie browar jest jednym z najbardziej liczących się producentów piwa w Polsce

 

Browar "Żywiec" i Muzeum Browaru "Żywiec"

34-300 Żywiec,

ul. Browarna 88

fax: + 48/33/861 96 17

Piwiarnia.Zywiecka@GrupaZywiec.pl

 

Piwo „Żywiec” - od lat najbardziej rozpoznawalna marka w Polsce i na świecie. Na miejscu możliwość zwiedzania browaru i degustacji piwa.

Muzeum Browaru Żywiec zlokalizowane jest w dawnych, wykutych w litej skale, piwnicach leżakowych. W 18 salach o łącznej powierzchni 1,6 tys. m² zgromadzono unikalne eksponaty obrazujące wieloletnią historię, zarówno browarnictwa, jak też samego Browaru w Żywcu. Po przekroczeniu dębowych wrót, goście Muzeum wchodzą w inny świat - świat piwa naznaczony 150 - letnią historią żywieckiego browaru.

Jezioro Żywieckie

 

Jeden z największych akwenów wodnych położony w malowniczym otoczeniu Beskidu Żywieckiego. Popularne miejsce do uprawiania sportów wodnych, szczególnie żeglowania i windsurfingu.

Hotel & SPA Kameleon Copyright Kamil Wesołowski | kamilwesolowski.com