Atrakcje regionu

Wisła

Ośrodek wypoczynkowy, turystyczny, sportowy i luteranizmu w Polsce. Na terenie miasta swoje źródła ma największa polska rzeka o tej samej nazwie – Wisła.

• Rezydencja Prezydenta RP
• Źródła rzeki Wisły
• Muzeum turystyki "U źródeł Wisły"

Rezydencja Prezydenta RP

 

Górska rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zabytkowy zameczek z przedwojennym wystrojem, dostępny dla turystów, możliwość noclegów.

Rezydencja Prezydenta Rzeczpospolitej z lat 1929-31 r., proj. A. Szyszko-Bohusza, zbudowany na Zadnim Groniu w miejscu dawnego pałacu myśliwskiego Habsburgów, w sąsiedztwie znajduje się dawna kaplica przypałacowa z 1909 r.

Zwiedzanie Zamku Prezydenckiego jest możliwe w grupach od środy do soboty w godz. 11.00-16.00. Organizacją odwiedzin zajmuje się oddział PTTK przy ul. Lipowej 4a w Wiśle, tel. (0-33) 855 35 60,

fax (0-33) 855 34 80, e-mail: pttk@wisla.pl.

Informacje na temat zwiedzania można uzyskać również telefonicznie (0-33) 854 65 00.

Msze nabożeństwa i inne uroczystości religijne w sąsiadującej z Zameczkiem zabytkowej kaplicy św. Jadwigi Śląskiej, odbywają się w niedzielę o godz. 11.00.

Źródła rzeki Wisły

 

Ze stoków Baraniej Góry wypływają źródła Białej i Czarnej Wisełki - potoków dających początek największej polskiej rzece - Wiśle.

Muzeum turystyki "U źródeł Wisły"

 

Polana Przysłop pod Baranią Górą. Czynne: lipiec - sierpień codziennie, poza sezonem w soboty i niedziele.

Wystawa stała: historia turystyki w Beskidach i na Baraniej Górze. Muzeum posiada bogaty zbiór pamiątek i dokumentów związanych z turystyką górską. Ponadto można w nim zobaczyć tradycyjne stroje i sprzęty góralskie.

 

Hotel & SPA Kameleon Copyright Kamil Wesołowski | kamilwesolowski.com