Atrakcje regionu

Pszczyna

Miasto w woj. śląskim, siedziba powiatu pszczyńskiego i gminy miejsko-wiejskiej Pszczyna. Miasto leży w Kotlinie Oświęcimskiej, nad rzeką Pszczynką, a historycznie na Górnym Śląsku.

• Muzeum Zamkowe
• Golf Club Pszczyna

Muzeum Zamkowe

 

Zespół pałacowo-parkowy, zwany Perłą Górnego Śląska. W zamku, otoczonym wspaniałym parkiem w stylu angielskim, zachowały się oryginalne wnętrza z czasów Cesarza Wilhelma II i Księżnej Daisy (koniec XIX wieku).

Zamek książąt pszczyńskich: Promnitzów, Anhaltów, Hochbergów, zbudowany w latach 1734–68 na miejscu XV-wiecznego zamku, przebudowany w stylu neorenesansu francuskiego w 1874 r. Od 1948 r. Muzeum Zamkowe (patrz muzea). Zamek otacza 84-hektarowy park pałacowy z 2. poł. XVIII w., przekształcony w XIX w. w park angielski. Do zamku przylega barokowy budynek Warty z Bramą Wybrańców z 1687 r. – jeden z najstarszych zabytków Pszczyny

43-200 Pszczyna, ul. Brama Wybrańców 1, tel. (32) 210 30 37, 449 08 88, fax 449 03 33

marketing@zamek-pszczyna.pl

www.zamek-pszczyna.pl

Wystawy stałe: Wnętrza pałacowe XIX – XX w.; Zbrojownia (czasowo zamknięta). Stałe imprezy: koncerty "Wieczory u Telemanna", Koncert świąteczny przy choince. Czynne: styczeń, luty, grudzień w poniedziałek nieczynne, pozostałe miesiące 11.00-15.00, wtorek 11.00-15.00, środa 9.00-17.00, czwartek, piątek 9.00-16.00 (lipiec sierpień 9.00-17.00), sobota, 10.00-16.00 (lipiec

sierpień 9.00-17.00), niedziela 10.00-17.00 (w lipcu i sierpniu do 18.00). Kasa nieczynna na godzinę przed zamknięciem zamku! Cena biletu: normalny

12 zł., ulgowy 7 zł., rodzinny 28 zł., usługa przewodnicka w jęz.polskim 38 zł. usługa przewodnicka w jęz.obcym 58 zł. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Golf Club Pszczyna

 

To luksusowe pole golfowe, które powstało, aby w malowniczym otoczeniu stworzyć swoim gościom najlepsze warunki do gry oraz do wspaniałego wypoczynku. Tu możemy się spotkać zarówno w interesach, jak i spędzić miłe chwile ze swoimi znajomymi oraz całą rodziną. każdy znajdzie coś dla siebie. A jest co podziwiać.

Pole golfowe w Pszczynie ma unikatową w skali całej Europy lokalizację - z jednej strony przylega do Zagrody Żubrów z drugiej strony zaś do zabytkowego Parku Książąt Pszczyńskich. Umileniem dla naszych oczu będą też niewątpliwie rozsiane po całej okolicy stawy z pływającym ptactwem.

Warto podkreślić, że w Pszczynie będziemy mieli przyjemność grać na mistrzowskim polu golfowym zaprojektowanym przez profesjonalnych architektów, dostosowanym do umiejętności zarówno graczy początkujących, jak i zawodowców.

Golf Club Pszczyna zapewnia swym gościom doskonały aktywny wypoczynek z dala od zgiełku, miejskich spalin czy wciąż towarzyszącego nam obecnie stresu i pośpiechu dnia codziennego.

Te wszystkie atrakcje spotkamy w miejscu oddalonym zaledwie godzinę drogi od Katowic czy Krakowa. U źródeł powstania Klubu i pola golfowego w Pszczynie leży niewątpliwie ogromna pasja inicjatora i założyciela ośrodka Edwarda Pilcha.

Pomysł powstania pola golfowego w Pszczynie pojawił się w roku 1998 roku. Jego budowę rozpoczęto rok później dzięki porozumieniu z władzami miasta.

Rozmiary pola i jego wspaniałe otoczenie mogą zachwycić prawie każdego. Obecnie na powierzchni 28 hektarów znajduje się 9 dołków.

Odpowiednią dla nas porę do gry dobierzemy bez trudu. Na zmagania przy golfie zdecydować się bowiem można zarówno we wczesnych godzinach rannych, jak i późnym wieczorem.

Aby wygrać trzeba grać dobrze. Gdy jednak dopiero zaczynamy zgłębiać tajniki tego elitarnego sportu to również nie powinniśmy mieć powodów do obaw Golf Club Pszczyna służy nam pomocą świetnie wykwalifikowanej kadry instruktorów, którzy niewątpliwie doprowadzą nas do mistrzowskiej wprawy.

 

Golf Club Pszczyna

Pszczyna ul.Sznelowiec 30

tel. (+48 32) 326 58 58

fax (+48 32) 326 58 60

e-mail: golfpszczyna@inter-welm.pl

Hotel & SPA Kameleon Copyright Kamil Wesołowski | kamilwesolowski.com