Atrakcje lokalne

Atrakcje lokalne


Miasto Żory posiada w swoim zasobie rozrywki wiele ciekawych atrakcji. W pobliżu hotelu Kameleon mogą Państwo skorzystać z: Klubu Ambasada, Restauracji Papryka, Basenu Aquarion, Sali Sportowej MOSiR, kina czy wypożyczalni rowerów.Zapraszamy do skorzystania z usług profesjonalnych trenerów.

Ambasada Club

Jeżeli lubisz wspaniałą zabawę, rywalizację i sportowe emocje, albo po prostu masz ochotę trochę się rozerwać - dobrze trafiłeś!

Szczegóły miasta i atrakcji

Restauracja Papryka

Restauracja bistro "Papryka" znajduje się w samym centrum Żor. Jej nowoczesne wnętrze, miła i profesjonalna obsługa stwarzają wyjątkowy klimat oraz zapewniają naszym gościom komfort spokoju i wypoczynku.

Szczegóły miasta i atrakcji

Basen Aquarion

Park Wodny AQUARION - nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt dla mieszkańców Żor i nie tylko. W skład obiektu wchodzi: basen pływacki, baseny rekreacyjne z dodatkowymi atrakcjami siłownia oraz solarium.

Szczegóły miasta i atrakcji

Hala sportowa

W pobliżu istnieje również możliwość wynajęcia hali sportowej. Obiekt ten jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Recepcja naszego hotelu dokona rezerwacji w wyznaczonym przez Państwa terminie.

Szczegóły miasta i atrakcji

Kino "Na Starówce"

Historia kina w Żorach sięga lat 50-tych XX wieku. Wybudowania kina z prawdziwego zdarzenia domagało się żorskie społeczeństwo od wielu lat. Wprawdzie od 1951 r. istniało kino w byłym poniemieckim sklepie, w którym mieściło się 60 osób ale wyświetlano w nim filmy wyłącznie na taśmach 16 mm.

Szczegóły miasta i atrakcji

Teatr Śląski

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach jest największą sceną dramatyczną na Górnym Śląsku. Budynek otwartego w 1907 roku Teatru Miejskiego (Stadttheater) zaprojektował Carl Moritz. W październiku 1922 roku, dzięki inicjatywie zawiązanego w Katowicach Towarzystwa Przyjaciół Teatru Polskiego, zainaugurowana została działalność Teatru Polskiego w Katowicach. W latach międzywojennych szczególnie ważny był okres dyrekcji Mariana Sobańskiego (1927-1939). W repertuarze znaczące miejsce zajmowały wówczas najważniejsze dzieła z repertuaru klasyki polskiej (reżyserowane m.in. przez Leopolda Pobóg-Kielanowskiego), od „Dziadów” Adama Mickiewicza, aż po dramaty Stanisława Wyspiańskiego, którego imię Teatr Polski otrzymał w 1936 roku.

Szczegóły miasta i atrakcji

Lotniska

W naszej lokalizacji znajdują się również lotniska, które umożliwają łatwy transport osób oraz bagaży.

• Lotnisko Katowice
• Lotnisko Kraków

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia Samochodów oferuje państwu wynajem samochodów krótko i średnio – okresowy znanych marek takich jak Audi, Volvo, Peugeot, Ford, Opel, Fiat, Renault, Chevrolet czy Volkswagen. Nasze samochody można wynająć w centrum kluczowych komunikacyjnie miastach Małopolski czy Górnego Śląska: są to m. in.: Kraków, Katowice, Pyrzowice, Balice, Bielsko-Biała, Zabrze, Rybnik, Żory czy Gliwice. Zapewniamy Państwu terminowość i wysoki poziom obsługi.

Szczegóły miasta i atrakcji

Wypożyczalnia rowerów

Wypożyczalnia Rowerów pozwala wypożyczyć rowery w celu dogodnego zwiedzania lokalnych atrakcji.

Szczegóły miasta i atrakcji

Usługi profesjonalnych trenerów

Istnieje również możliwość skorzystania z usług profesjonalnych trenerów.

• Trener pływania
• Trener biegania

Hotel & SPA Kameleon Copyright Kamil Wesołowski | kamilwesolowski.com